logo          2014 Virginia Commonwealth Cup (Optimist)

Entry List - by SailId

Information is provisional and subject to modification
Regatta results saved: Saturday, June 21, 2014 10:25:44 AM EDT


Division: Optimist - Blue Fleet (16 boats) (top)

Sail Boat/Skipper
2784 Evie Wensell
8714 William McCollum
11191 Sea Bird/ Bourdin
12119 Gavin Smith
14858 Will Street
18083 Owen Hennessey
18251 Beckett's Opti/ Beckett Kumler
18464 Reese Bragg
18664 Victorious/ Caroline Hugo
19078 Erin Winters
19126 Jack McKenna
19147 Morey Levy
19470 Fast/ Nathan Smith
19805 Jackson Montague
20380 Gannon Troutman
20811 Max S Shapiro

Division: Optimist - Red Fleet (9 boats) (top)

Sail Boat/Skipper
  Alex Resio
7424 Ian Street
14252 Boyd Bragg
15054 Snap/ Lindsay Harrison
15450 Logic Defied/ Cabell Jones
15678 Nicolas Lennarz
16293 Flying Scott/ Scott Harris
17990 Benton Amthor
18471 Trent Levy

Division: Optimist - White Fleet (9 boats) (top)

Sail Boat/Skipper
9550 Jack Bass
15060 Captain Obvious/ Guthrie Braun
15512 Madeline Amthor
16321 Logan Hayes
16983 Madeleine Toomey
17436 Baylor Goldthwaite
18251 Beckett's Opti/ Beckett Kumler
18821 Mac Attack/ Reed McAllister
20009 Benjamin Smith

Fleet: Optimist Overall (34 boats) (top)

Sail Boat/Skipper
  Alex Resio
2784 Evie Wensell
7424 Ian Street
8714 William McCollum
9550 Jack Bass
11191 Sea Bird/ Bourdin
12119 Gavin Smith
14252 Boyd Bragg
14858 Will Street
15054 Snap/ Lindsay Harrison
15060 Captain Obvious/ Guthrie Braun
15450 Logic Defied/ Cabell Jones
15512 Madeline Amthor
15678 Nicolas Lennarz
16293 Flying Scott/ Scott Harris
16321 Logan Hayes
16983 Madeleine Toomey
17436 Baylor Goldthwaite
17990 Benton Amthor
18083 Owen Hennessey
18251 Beckett's Opti/ Beckett Kumler
18251 Beckett's Opti/ Beckett Kumler
18464 Reese Bragg
18471 Trent Levy
18664 Victorious/ Caroline Hugo
18821 Mac Attack/ Reed McAllister
19078 Erin Winters
19126 Jack McKenna
19147 Morey Levy
19470 Fast/ Nathan Smith
19805 Jackson Montague
20009 Benjamin Smith
20380 Gannon Troutman
20811 Max S Shapiro

Subdivision: Optimist Blue (16 boats) (top)

Sail Boat/Skipper
2784 Evie Wensell
8714 William McCollum
11191 Sea Bird/ Bourdin
12119 Gavin Smith
14858 Will Street
18083 Owen Hennessey
18251 Beckett's Opti/ Beckett Kumler
18464 Reese Bragg
18664 Victorious/ Caroline Hugo
19078 Erin Winters
19126 Jack McKenna
19147 Morey Levy
19470 Fast/ Nathan Smith
19805 Jackson Montague
20380 Gannon Troutman
20811 Max S Shapiro

Subdivision: Optimist Girls (9 boats) (top)

Sail Boat/Skipper
2784 Evie Wensell
15054 Snap/ Lindsay Harrison
15450 Logic Defied/ Cabell Jones
15512 Madeline Amthor
16983 Madeleine Toomey
17436 Baylor Goldthwaite
18464 Reese Bragg
18664 Victorious/ Caroline Hugo
19078 Erin Winters

Subdivision: Optimist Red (9 boats) (top)

Sail Boat/Skipper
  Alex Resio
7424 Ian Street
14252 Boyd Bragg
15054 Snap/ Lindsay Harrison
15450 Logic Defied/ Cabell Jones
15678 Nicolas Lennarz
16293 Flying Scott/ Scott Harris
17990 Benton Amthor
18471 Trent Levy

Subdivision: Optimist White (9 boats) (top)

Sail Boat/Skipper
9550 Jack Bass
15060 Captain Obvious/ Guthrie Braun
15512 Madeline Amthor
16321 Logan Hayes
16983 Madeleine Toomey
17436 Baylor Goldthwaite
18251 Beckett's Opti/ Beckett Kumler
18821 Mac Attack/ Reed McAllister
20009 Benjamin Smith

Information is provisional and subject to modification

Principal Race Officer: Bo Bragg


Version 5.7.03: Regatta scoring by JavaScore, an Open Source project available at http://www.gromurph.org/javascore